Warsztaty o tematyce świątecznej

W dniu 29.11.2023r. grupa ósmoklasistów odwiedziła swoich kolegów z partnerskiej szkoły w Eberswalde, aby uczestniczyć w ciekawych warsztatach. Spotkaniu towarzyszyła świąteczna atmosfera, a nawet padał tego dnia śnieg i można było się wspólnie bawić na świeżym powietrzu. Uczniowie w grupach polsko-niemieckich pracowali podzieleni na cztery zespoły. Jeden zespół przygotował pyszne ciasteczka maślane, pierniczki świąteczne i rożki waniliowe. Drugi tworzył sketchnotki dotyczące tradycji świątecznych w Polsce i Niemczech. Inna grupa ćwiczyła wykonanie kolędy "Cicha Noc” w dwóch wersjach językowych, a jeszcze jedna majsterkowała - powstały przepiękne stroiki świąteczne z naturalnych, pachnących materiałów - świerku, cynamonu, jabłuszek itp. Można było poczuć świąteczną atmosferę, zawrzeć nowe znajomości i poćwiczyć język obcy - nasi uczniowie próbowali porozumieć się w języku niemieckim i angielskim, a uczniowie z Eberswalde - w języku polskim, gdyż od tego roku wszyscy uczą się tego języka. To był bardzo kreatywny i miło spędzony dzień. Następne spotkanie już wkrótce u nas w szkole!

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

warsztaty swiateczne 2023