Zawody medyczne z przyszłością!

W najbliższej przyszłości w wielu krajach, w tym także w Polsce szczególnie potrzebni będą specjaliści pracujący z osobami starszymi, niedołężnymi i chorymi, ponieważ społeczeństwo się starzeje. Potrzebni będą zatem fizjoterapeuci i rehabilitanci, lekarze o specjalizacjach związanych z pracą z ludźmi starszymi, a także pielęgniarze i opiekunowie osób starszych. Zawody medyczne mają więc ogromną przyszłość!
Taki temat spotkania towarzyszył 28. września 2023 r. uczestnikom panelu dyskusyjnego w Oberbarnimschulen w Eberswalde, w którym poprzez konferencję online wzięła udział nasza szkoła. Było to spotkanie wynikające z trwałości projektu polsko- niemieckiego „Transgraniczny Most Przyszłości”.
Siedem regionalnych przedsiębiorstw z Eberswalde przedstawiło gościom możliwości pracy w wybranym zawodzie medycznym, udzielając odpowiedzi na wszystkie pytania związane z charakterystyką pracy, przebiegiem awansu zawodowego czy realizacją praktyk na wybranym stanowisku pracy. Była to ciekawa dyskusja na temat przyszłości zawodów medycznych oraz jej perspektyw w regionie transgranicznym. Partnerskie szkoły wymieniły się wiedzą oraz spostrzeżeniami dotyczącymi tego zagadnienia.

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

Zrzut ekranu 2023 09 28 180820