Warsztaty polsko-niemieckie w SP2

Kolejne spotkanie partnerskich szkół z Polski i Niemiec, wynikające z realizacji zadań w okresie trwałości projektu: „Transgraniczny Most Przyszłości”, odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 w Stargardzie 29.marca 2023r. Grupa uczniów i nauczycieli z OBS Eberswalde odwiedziła kolegów i koleżanki w naszej szkole, by wspólnie wziąć udział w warsztatach w pracowniach tematycznych. Tym razem na wszystkich czekały kolejne interesujące zadania:
- w kuchni szkolnej pieczono zdrowe marchewkowe muffinki oraz smażono naleśniki
- w stolarni powstawały drewniane plansze do gry „kółko-krzyżyk
- w gabinecie krawiectwa dziewczęta szyły gumki do włosów
- w poligrafii uczennice wykonywały kubki i podkładki według własnego projektu
- w sali plastycznej uczniowie tworzyli rożne ozdoby za pomocą długopisów 3D (np. broszki, okulary, itp.)
    Wspólne aktywności podczas warsztatów, a także gry i zabawy na świeżym powietrzu, dały szansę na lepsze poznanie się uczniów, integrację i zawarcie przyjaźni. Warsztatowy dzień sprzyjał rozwijaniu zainteresowań uczniów oraz wzmacnianiu komunikacji w języku obcym.

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

warszt pol niem marzec 2023