Wyjście klas I-III na przedstawienie "Nasz Shrek"

13 lutego 2024r. uczniowie klas I–III udali się do SCK gdzie uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym „Nasz Shrek”.
    Najnowsza propozycja Teatru Profilaktycznego ALERT to baśń o tolerancji, na motywach znanej i lubianej na całym świecie książeczki ,,Shrek" Williama Steiga. Nutą przewodnią spektaklu była tolerancja i akceptacja.
    Dzieci uczą się najłatwiej i najszybciej, dlatego poprzez odpowiednią edukację można wyrobić w nich właściwe postawy wobec własnych słabości i wobec innych. Aktorzy w przyjazny i zabawny sposób zachęcili uczniów do patrzenia w głąb, do zaglądania w serca, do poznawania drugiego człowieka, a nie odrzucania go w przedbiegach, kierując się stereotypami i tym, co widać na zewnątrz.
    Uczniowie z zaciekawieniem śledzili przygody Ogra, Wilka, Osła, Czerwonego Kapturka i innych postaci z bajek. Bohaterowie przypomnieli nam, że nie można nikogo oceniać po wyglądzie, a najbardziej liczy się to, jakie ktoś ma serce.
    Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie. Wszyscy przekonaliśmy się, iż warto mieć prawdziwego przyjaciela.

Materiał nadesłała p. Monika Szyszka

klasy I III Nasz Shrek